Autor: Biuro Strategii Rynkowych

Komentarze ekspertów

PKO Bank Polski: Wrześniowa podwyżka stóp w USA wciąż pod znakiem zapytania – dziennik rynkowy BSR

pko.bp.01.400x268Rynek stopy procentowej – Korekta wzrostu UST 10Y z okolic 2,20% i PL OS 10Y z okolic 3%, po tym jak sympozjum w Jackson Hole niewiele zmieniło w temacie podwyżek stóp w USA.
Rynek walutowy – Dolar względem euro znów traci na wartości. Na rynku brakuje przekonana, co do wrześniowej podwyżki stóp przez Fed. Złoty w okolicach 4,22 wobec euro nie może w pełni korzystać na poprawie nastrojów na rynkach globalnych. Ciąży mu ustawa „frankowa”.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

PKO Bank Polski: Szukanie poziomów równowagi – dziennik rynkowy BSR

pko.bp.01.400x268Rynek stopy procentowej – Wystąpienie Williama Dudley’a wystromiło krzywą rentowności Treasuries, co oznacza, że rynek uznał, iż prawdopodobieństwo podwyżki stóp przez Fed we wrześniu zmniejszyło się.
Rynek walutowy – Nieoczekiwany wzrost zamówień na dobra trwałe w USA umocnił dolara. Polskiej walucie zdecydowanie nie służy wzrost awersji do ryzyka na świecie, przez co notowana jest obecnie na poziomach najniższych od stycznia br.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

PKO Bank Polski: Fed coraz bliższy podwyżce, ale niekoniecznie wrześniowej – dziennik rynkowy BSR

pko.bp.01.400x268Rynek stopy procentowej – Gołębie Minutes umocniło amerykańskie obligacje. Podobnej reakcji należy oczekiwać również w Polsce na początku czwartkowej sesji.
Rynek walutowy – W ocenie Fed warunki do podwyżki stóp w USA są już coraz bliższe do osiągnięcia. Inflacja nadal pozostaje kluczowa. W reakcji na publikację Minutes dolar osłabił się do euro. Złoty pod presją kolejnych słabych danych krajowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

W oczekiwaniu na silniejszy impuls

pko.bp.01.400x268Rynek stopy procentowej – Wakacyjna atmosfera nie sprzyja dużym wahaniom na rynku SPW.                                                                                                      
Rynek walutowy – Dla złotego wciąż ważniejsze czynniki zewnętrzne. Niemniej, im lepsze będą dzisiejsze dane nt. produkcji przemysłowej i sprzedaży detaliczne, tym będzie on lepiej postrzegany na szerokim rynku.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1